25 Kč z každé lahve odvádíme na projekty zajišťující zdroj čisté pitné vody a hygienu tam, kde jí je nedostatek.

O SOULBOTTLES

V roce 2017 byly celosvětové prodeje balených vod v hodnotě 147 000 miliónů dolarů. To ukazuje nejen o jak obrovský trh se jedná, ale také to, kolik plastů se v balených vodách protočí. Právě proto Paul Kupfer a Georg Tarne založili Soulbottles, které nabízí alternativu k baleným vodám, protože nahrazují kupovanou vodu i používané plasty.

Nápad Soulbottles vznikl v roce 2011 ve Vídni. V té době zde probíhal projekt, kdy si místní lidé chodili pro stáčenou vodu z Alp. K tomuto účelu si ale převážně kupovali jednorázové plastové lahve a to chtěli Paul a Georg změnit. Proto se rozhodli přijít s návrhem lahve, která bude dost kvalitní, aby se dala dlouho používat, a zároveň nebude obsahovat žádné plasty.

Lahve Soulbottles jsou tedy zcela bezplastové, vyrobené v Německu ze skla, nerezové oceli, porcelánu a kaučuku. I přes těžké začátky, kdy bylo téměř nemožné najít dodavatele kaučukového těsnění, se Soulbottles staly velmi oblíbené a nyní se prodávají ve více než 5 evropských státech, v USA, Kanadě nebo Austrálii. Na designu lahví se podílejí návrháři a umělci, lahve se tak stávají jedinečné a nezaměnitelné. 

Na výrobě lahví se podílí němečtí dodavatelé. Sklo dodává firma, která se specializuje na výrobu malých ale velmi odolných lahví. Uzávěr zase dodává společnost s více než 100-letou historií. Díky použití těsnění z kaučuku namísto plastu dostaly lahve certifikát FAIR RUBBER (splňují přísná kritéria fair trade s přírodní gumou).

Zajímavou skutečností je to, že Soulbottles vlastní všichni ti, kdo ve firmě pracují. Veškeré zisky zůstávají ve firmě a jsou postupně investovány do dalších udržitelných projektů, což je směr, kterým se chtějí v Soulbottles dále rozvíjet.

Svým jedinečným přístupem k zaměstnancům a dodavatelům získala firma také pečeť CERTIFIED CORPORATION.

 

 

 
Zpět do obchodu