25 Kč z každé lahve odvádíme na projekty zajišťující zdroj čisté pitné vody a hygienu tam, kde jí je nedostatek.

O SOULBOTTLES

V roce 2017 byly celosvětové prodeje balených vod v hodnotě 147 000 miliónů dolarů. To ukazuje nejen o jak obrovský trh se jedná, ale také to, kolik plastů se v balených vodách protočí. Právě proto Paul Kupfer a Georg Tarne založili Soulbottles, které nabízí alternativu k baleným vodám, protože nahrazují kupovanou vodu i používané plasty.

Nápad Soulbottles vznikl v roce 2011 ve Vídni. V té době zde probíhal projekt, kdy si místní lidé chodili pro stáčenou vodu z Alp. K tomuto účelu si ale převážně kupovali jednorázové plastové lahve a to chtěli Paul a Georg změnit. Proto se rozhodli přijít s návrhem lahve, která bude dost kvalitní, aby se dala dlouho používat, a zároveň nebude obsahovat žádné plasty.

Lahve Soulbottles jsou tedy zcela bezplastové, vyrobené v Německu ze skla, nerezové oceli, porcelánu a kaučuku. I přes těžké začátky, kdy bylo téměř nemožné najít dodavatele kaučukového těsnění, se Soulbottles staly velmi oblíbené a nyní se prodávají ve více než 5 evropských státech, v USA, Kanadě nebo Austrálii. Na designu lahví se podílejí návrháři a umělci, lahve se tak stávají jedinečné a nezaměnitelné. 

Na výrobě lahví se podílí němečtí dodavatelé. Sklo dodává firma, která se specializuje na výrobu malých ale velmi odolných lahví. Uzávěr zase dodává společnost s více než 100-letou historií. Díky použití těsnění z kaučuku namísto plastu dostaly lahve certifikát FAIR RUBBER (splňují přísná kritéria fair trade s přírodní gumou).

Zajímavou skutečností je to, že Soulbottles vlastní všichni ti, kdo ve firmě pracují. Veškeré zisky zůstávají ve firmě a jsou postupně investovány do dalších udržitelných projektů, což je směr, kterým se chtějí v Soulbottles dále rozvíjet.

Svým jedinečným přístupem k zaměstnancům a dodavatelům získala firma také pečeť CERTIFIED CORPORATION.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení